3 powody, dla których warto odwiedzić Busko-Zdrój

Kojarzysz Busko-Zdrój tylko i wyłącznie z uzdrowiskiem? Nic dziwnego, zdecydowana większość osób ma dokładnie tako samo skojarzenie. Słynna miejscowość uzdrowiskowa kryje w sobie wiele sekretów, dla których zdecydowanie warto wpaść tam z dłuższą lub krótszą wizytą. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zarezerwowaniu wakacji w jednym z najciekawszych miast województwa świętokrzyskiego.

Popraw swoje zdrowie

Choć to dość oczywiste, to nie można nie wspomnieć o właściwościach uzdrowiskowych, z których słynie Busko-Zdrój. Zdecydowana większość turystów w tym mieście to osoby, które liczą na to, że wody siarczkowe, borowiny i solanki jodłowe pomogą im w schorzeniach natury neurologicznej, reumatologicznej, ortopedycznej, dermatologicznej czy też rozwiążą problemy z układem krążenia. Wyjątkowo świeże i czyste powietrze uzdrowiska na pewno docenią osoby mieszkające na co dzień w dużych miastach zmagających się ze smogiem. Ciekawą atrakcją są również kąpiele w piwie, które dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów mają zbawienny wpływ na skórę.

Wyjątkowa architektura i zabytki

Fani klasycznej, ozdobnej architektury będą zachwyceni. Główne ulice miasta oraz sanatoria to prawdziwe perełki polskiej architektury. Wiele willi i domów pochodzi z XIX wieku i do dziś cieszy oko spacerowiczów. Wart uwagi jest również XVII-wieczny kościół cmentarny pod wezwaniem św. Leonarda. Bristol w Busku może pochwalić się kompleksem zabytkowych budynków należących do sanatorium, które datowane są na pierwszą połowę XIX wieku. Spacer po zabytkowym Parku Zdrojowym wzdłuż Alei Mickiewicza zaprowadzi cię na uroczy rynek, który zawsze tętni życiem. Nowoczesne hotele również są w pełni dostosowane do estetyki miasta.

Luksusowy relaks z dala od turystów

Busko-Zdrój to miasto pełne luksusowych miejsc, w których można skorzystać z najwyższej jakości zabiegów zdrowotnych i upiększających. Choć wizyta w najlepszych hotelach miasta może być dość kosztowna, to na gości czeka szereg atrakcji. Niewiele jest takich miejsc w Polsce, które mają tak zbawienny wpływ na zdrowie, a przy tym nie są przepełnione głośnymi turystami szukającymi taniej rozrywki. Idealne miejsce na weekend we dwoje lub samotny relaks z dala od zgiełku wielkich miast.